soda
14.6.2022
Sidabrinių gaminių valymas su soda

Soda yra pigi alternatyva komerciniams sidabro poliruokliams.

Skaityti
Konservavimui
14.6.2022
Pasiruoškite konservavimo sezonui iš anksto!

Svarbiausias žingsnis prieš pradedant konservuoti – švarūs indai!

Skaityti
3.6.2022
Piktžolių naikinimas
Erzina žolės augančios tarp plytelių?

Skaityti
8.6.2021
Kova su miltlige

Maistinė soda atlieka daug naudingų darbų namų ūkyje ir sode.

Skaityti
8.6.2021
Dirvos rūgštingumo reguliavimas

Soda™ gali sureguliuoti jūsų kiemo ar sodo dirvos rūgštingumą.

Skaityti
8.6.2021
Ką daryti, kad nuskintos gėlės ilgiau išsilaikytų?

Ką tik iš kiemo ar sodo gėlyno parsineštos gėlės ilgiau laikysis, jeigu į vazą su vandeniu įbersite šaukštą maistinės sodos. Soda™ – geriausias ir universaliausias pagalbininkas buityje ir ūkio darbuose.

Skaityti
8.6.2021
Avalynės skleidžiamas blogas kvapas. Kaip jį panaikinti?

Avalynė ėmė skleisti blogą kvapą?

Skaityti
26.11.2020
Maistinė soda – pagalbininkas vonios kambaryje (II dalis)

Namų vonios kambaryje nuolat laukia įvairių rutininių darbų bei iššūkių, kuriems įveikti prireikia skirtingų cheminių priemonių. Maistinė soda gali tapti tapti ne tik puikiu daugelio jų pakaitalu, bet ir pasižymėti didesniu efektyvumu. Su soda viską atlikti daug paprasčiau, be to nereikia saugotis neigiamo poveikio aplinkai ir žmogaus sveikatai. 

Įsisenėjęs drėgmės kvapas rankšluostyje, rūdijantis čiaupo paviršius, nešvarumai ant keraminių plytelių, dušo užuolaidėlių apnašos – neabejotinai artimiausiu metu planavote ieškoti atsakymų, kaip spręsti vieną iš šių problemų. Pirmojoje pasakojimo dalyje „Ką su maiste soda galime nuveikti vonios kambaryje? (I dalis)“ mes pradėjome patarimų sąrašą, kuriame pateikėme paprastus atsakymus, kaip greitai ir efektyviai vonioje atlikti įvairius buities darbus, naudojant vien maistinę sodą. Antrojoje pasakojimo dalyje tęsiame pavyzdžių pristatymą ir tuo pačiu atskleidžiame pagrindinę maistinės sodos savybę – universalumą. Būtent jį užkodavome savo šūkyje: 101 pritaikymo būdas

 1. Nemalonaus rankšluosčių kvapo naikintoja. Paruoškite skalbimo mašiną su norimais skalbti rankšluosčiais ir įpilkite šiek tiek sodos miltelių į skalavimo skysčiui skirtą skalbimo mašinos skyrelį. 
 2. Dušo užuolaidų apnašų valiklis. Su soda lengvai pašalinsite apnašas nuo dušo užuolaidėlių. Ištrinkite jų paviršių kempinėle, apibarstyta maistine soda ir nuplaukite jas šiltu vandeniu. 
 3. Dušo galvutės valiklis. Kalkių apnašos kaupiasi ant įvairių vonios kambario įrangos paviršių. Nuo dušo galvutės apnašas nuvalysite panaudoję sandarų maišelį, į kurį reikėtų įpilti 50 g maistinės sodos ir šaukštelį maistinio acto. Užmaukite šį maišelį ant dušo galvutės, pripildykite vandens, kad ji būtų apsemta, ir užriškite virvele. Praėjus valandai, nuimkite maišelį ir nuplaukite apnašų likučius.
 4. Skalbimo mašinos valiklis. Skalbimo mašinoje susidariusias apnašas lengvai nuvalysite sausa kempinėle, apibarstyta Soda™ maistine soda. 
 5. Dantų šepetėlių dezinfektantas. Odontolgai rekomenduoja laikas nuo laiko keisti dantų šepetėlius arba dezinfekuoti turimus maistinės sodos tirpalu, kuriam paruošti reikės ketvirtadalio puodelio Soda™ ir tiek pat vandens. Tirpale dantų šepetėlius laikykite per naktį. Procesą galima pakartoti vieną kartą per savaitę. 
 6. Keramikinių plytelių tarpų valiklis. Paimkite šepetį kietesniais šereliais ir šveiskite grindų ar dušo kabinos plyteles bei tarpus tarp jų kartu su maistinės sodos milteliais. 
 7. Vonios, kriauklės, unitazo valiklis. Šiam darbui atlikti reikės pasigaminti maistinės sodos tirpalą: į pusę dubenėlio sodos įpilkite šiek tiek vandens ir išmaišykite masę iki kosmetinio kremo konsistencijos ir naudodami kempinėlę šveiskite reikiamas vietas.

Skaityti
26.11.2020
Maistinė soda – pagalbininkas vonios kambaryje (I dalis)

Kiekvienas žmogaus ir mokslo kuriamas sprendimas visuomet turi išankstinį siekį būti universalus ir plačiai pritaikomas. Ir iš tiesų, daugelyje sričių norėtųsi turėti visapusiškas priemones ir galimybes, leidžiančias sutaupyti daug brangaus laiko ir lėšų.

Užtenka pagalvoti, kiek skirtingų cheminių priemonių turime įsigyję švarai ir priežiūrai namų buityje. Galime tik įsivaizduoti, kiek palengvėtų namų šeimininkės ir šeimininko kasdienybė, jeigu būtų išrasta viena, bet daugiafunkcinėmis savybėmis pasižymintis produktas.  O jei ši priemonė greta savo universalumo dar būtų nekensminga sveikatai, natūrali ir nebrangi?

Būtent maistinė soda yra nepelnytai primiršta, nors atitinkanti visus ką tik paminėtus kriterijus, medžiaga. Jos efektyvumu galima įsitikinti naudojant pagal įvairią paskirtį tiek kieme, sode, tiek namų viduje. Be to, natrio hirdokarbonatas yra natūraliai gamtoje aptinkamas išteklius, todėl yra nepavojingas aplinkai. Šį kartą apie maistinės sodos universalumą papasakosime aptardami jos pritaikymo galimybių įvairovę vonios kambaryje. Štai sąrašas paprastų ir nesudėtingų praktinių patarimų, kuriuos visai netrukus galėsite išbandyti patys ir įsitikinti jų efektyvumu.

 1. Kanalizacijos vamzdžių valiklis. Į nutekamąjį vamzdį suberkite pusę puodelio sodos, po to įpilkite puodelį acto. Užvirinkite pilną arbatinuką vandens ir jo visą turinį supilkite į nutekamąjį vamzdį.
 2. Kanalizacijos vamzdžių kvapo naikintojas. Soda padės sumažinti ar panaikinti nemalonų kvapą, sklindantį iš kanalizacijos vamzdžių. Kartą per savaitę įpilkite stiklinę sodos į kriauklės nutekamąją angą. 
 3. Natūralus ir ekologiškas vonios ploviklis. Ši priemonė įveiks ir padės nuvalyti visus vonios paviršius. Kaip ją pasigaminti? Jums reikės 2/3 puodelio sodos, 1/2 puodelio skysto muilo, 1/2 puodelio vandens, 2-iejų arbatinių šaukštelių acto ir švaraus pusės litro buteliuko su purkštuvu ir uždaromu dangteliu. Didesniame ir patogiame inde sumaišykite sodą ir skystą muilą. Atskieskite šią masę vandeniu ir  supilkite actą. Gautą skystį išplakite šakute, kad jis būtų vientisas, ir supilkite į paruoštą purkštuvą. Prieš naudodami gerai išplakite ir purkškite ant paviršių, kuriuos norite nuvalyti. Šiuos paviršius pašveiskite kempinėle ir nuskalaukite vandeniu. 
 4. Drabužių skalbiklio poveikio stiprintojas.  Įbėrus pusę puodelio sodos į įprastą kiekį skysto drabužių skalbiklio, balti skalbiniai taps dar baltesni, o spalvoti – ryškesni. Soda suminkština vandenį, todėl skalbiklio reikės mažiau. Įbėrę pusę puodelio sodos į skalbyklę su įkrova iš viršaus (į skalbyklę su įkrova iš šono – ketvirtadalį puodelio) tuo pačiu sustiprinsite ir baliklio poveikį. Taigi, jo taip pat reikės mažiau.
 5. Metalinių detalių valiklis. Reguliarus metalinių detalių valymas su sodos tirpalu padės apsisaugoti nuo rūdžių. Soda ypač gerai nuvalo chromuotas vonios kambario interjero ir jo įrangos detales. 

Skaityti