8.6.2021
Kova su miltlige

Maistinė soda atlieka daug naudingų darbų namų ūkyje ir sode.

Skaityti
8.6.2021
Dirvos rūgštingumo reguliavimas

Soda™ gali sureguliuoti jūsų kiemo ar sodo dirvos rūgštingumą.

Skaityti
8.6.2021
Ką daryti, kad nuskintos gėlės ilgiau išsilaikytų?

Ką tik iš kiemo ar sodo gėlyno parsineštos gėlės ilgiau laikysis, jeigu į vazą su vandeniu įbersite šaukštą maistinės sodos. Soda™ – geriausias ir universaliausias pagalbininkas buityje ir ūkio darbuose.

Skaityti
8.6.2021
Avalynės skleidžiamas blogas kvapas. Kaip jį panaikinti?

Avalynė ėmė skleisti blogą kvapą?

Skaityti
26.11.2020
Maistinė soda – pagalbininkas vonios kambaryje (II dalis)

Namų vonios kambaryje nuolat laukia įvairių rutininių darbų bei iššūkių, kuriems įveikti prireikia skirtingų cheminių priemonių. Maistinė soda gali tapti tapti ne tik puikiu daugelio jų pakaitalu, bet ir pasižymėti didesniu efektyvumu. Su soda viską atlikti daug paprasčiau, be to nereikia saugotis neigiamo poveikio aplinkai ir žmogaus sveikatai. 

Įsisenėjęs drėgmės kvapas rankšluostyje, rūdijantis čiaupo paviršius, nešvarumai ant keraminių plytelių, dušo užuolaidėlių apnašos – neabejotinai artimiausiu metu planavote ieškoti atsakymų, kaip spręsti vieną iš šių problemų. Pirmojoje pasakojimo dalyje „Ką su maiste soda galime nuveikti vonios kambaryje? (I dalis)“ mes pradėjome patarimų sąrašą, kuriame pateikėme paprastus atsakymus, kaip greitai ir efektyviai vonioje atlikti įvairius buities darbus, naudojant vien maistinę sodą. Antrojoje pasakojimo dalyje tęsiame pavyzdžių pristatymą ir tuo pačiu atskleidžiame pagrindinę maistinės sodos savybę – universalumą. Būtent jį užkodavome savo šūkyje: 101 pritaikymo būdas

 1. Nemalonaus rankšluosčių kvapo naikintoja. Paruoškite skalbimo mašiną su norimais skalbti rankšluosčiais ir įpilkite šiek tiek sodos miltelių į skalavimo skysčiui skirtą skalbimo mašinos skyrelį. 
 2. Dušo užuolaidų apnašų valiklis. Su soda lengvai pašalinsite apnašas nuo dušo užuolaidėlių. Ištrinkite jų paviršių kempinėle, apibarstyta maistine soda ir nuplaukite jas šiltu vandeniu. 
 3. Dušo galvutės valiklis. Kalkių apnašos kaupiasi ant įvairių vonios kambario įrangos paviršių. Nuo dušo galvutės apnašas nuvalysite panaudoję sandarų maišelį, į kurį reikėtų įpilti 50 g maistinės sodos ir šaukštelį maistinio acto. Užmaukite šį maišelį ant dušo galvutės, pripildykite vandens, kad ji būtų apsemta, ir užriškite virvele. Praėjus valandai, nuimkite maišelį ir nuplaukite apnašų likučius.
 4. Skalbimo mašinos valiklis. Skalbimo mašinoje susidariusias apnašas lengvai nuvalysite sausa kempinėle, apibarstyta Soda™ maistine soda. 
 5. Dantų šepetėlių dezinfektantas. Odontolgai rekomenduoja laikas nuo laiko keisti dantų šepetėlius arba dezinfekuoti turimus maistinės sodos tirpalu, kuriam paruošti reikės ketvirtadalio puodelio Soda™ ir tiek pat vandens. Tirpale dantų šepetėlius laikykite per naktį. Procesą galima pakartoti vieną kartą per savaitę. 
 6. Keramikinių plytelių tarpų valiklis. Paimkite šepetį kietesniais šereliais ir šveiskite grindų ar dušo kabinos plyteles bei tarpus tarp jų kartu su maistinės sodos milteliais. 
 7. Vonios, kriauklės, unitazo valiklis. Šiam darbui atlikti reikės pasigaminti maistinės sodos tirpalą: į pusę dubenėlio sodos įpilkite šiek tiek vandens ir išmaišykite masę iki kosmetinio kremo konsistencijos ir naudodami kempinėlę šveiskite reikiamas vietas.

Skaityti
26.11.2020
Maistinė soda – pagalbininkas vonios kambaryje (I dalis)

Kiekvienas žmogaus ir mokslo kuriamas sprendimas visuomet turi išankstinį siekį būti universalus ir plačiai pritaikomas. Ir iš tiesų, daugelyje sričių norėtųsi turėti visapusiškas priemones ir galimybes, leidžiančias sutaupyti daug brangaus laiko ir lėšų.

Užtenka pagalvoti, kiek skirtingų cheminių priemonių turime įsigyję švarai ir priežiūrai namų buityje. Galime tik įsivaizduoti, kiek palengvėtų namų šeimininkės ir šeimininko kasdienybė, jeigu būtų išrasta viena, bet daugiafunkcinėmis savybėmis pasižymintis produktas.  O jei ši priemonė greta savo universalumo dar būtų nekensminga sveikatai, natūrali ir nebrangi?

Būtent maistinė soda yra nepelnytai primiršta, nors atitinkanti visus ką tik paminėtus kriterijus, medžiaga. Jos efektyvumu galima įsitikinti naudojant pagal įvairią paskirtį tiek kieme, sode, tiek namų viduje. Be to, natrio hirdokarbonatas yra natūraliai gamtoje aptinkamas išteklius, todėl yra nepavojingas aplinkai. Šį kartą apie maistinės sodos universalumą papasakosime aptardami jos pritaikymo galimybių įvairovę vonios kambaryje. Štai sąrašas paprastų ir nesudėtingų praktinių patarimų, kuriuos visai netrukus galėsite išbandyti patys ir įsitikinti jų efektyvumu.

 1. Kanalizacijos vamzdžių valiklis. Į nutekamąjį vamzdį suberkite pusę puodelio sodos, po to įpilkite puodelį acto. Užvirinkite pilną arbatinuką vandens ir jo visą turinį supilkite į nutekamąjį vamzdį.
 2. Kanalizacijos vamzdžių kvapo naikintojas. Soda padės sumažinti ar panaikinti nemalonų kvapą, sklindantį iš kanalizacijos vamzdžių. Kartą per savaitę įpilkite stiklinę sodos į kriauklės nutekamąją angą. 
 3. Natūralus ir ekologiškas vonios ploviklis. Ši priemonė įveiks ir padės nuvalyti visus vonios paviršius. Kaip ją pasigaminti? Jums reikės 2/3 puodelio sodos, 1/2 puodelio skysto muilo, 1/2 puodelio vandens, 2-iejų arbatinių šaukštelių acto ir švaraus pusės litro buteliuko su purkštuvu ir uždaromu dangteliu. Didesniame ir patogiame inde sumaišykite sodą ir skystą muilą. Atskieskite šią masę vandeniu ir  supilkite actą. Gautą skystį išplakite šakute, kad jis būtų vientisas, ir supilkite į paruoštą purkštuvą. Prieš naudodami gerai išplakite ir purkškite ant paviršių, kuriuos norite nuvalyti. Šiuos paviršius pašveiskite kempinėle ir nuskalaukite vandeniu. 
 4. Drabužių skalbiklio poveikio stiprintojas.  Įbėrus pusę puodelio sodos į įprastą kiekį skysto drabužių skalbiklio, balti skalbiniai taps dar baltesni, o spalvoti – ryškesni. Soda suminkština vandenį, todėl skalbiklio reikės mažiau. Įbėrę pusę puodelio sodos į skalbyklę su įkrova iš viršaus (į skalbyklę su įkrova iš šono – ketvirtadalį puodelio) tuo pačiu sustiprinsite ir baliklio poveikį. Taigi, jo taip pat reikės mažiau.
 5. Metalinių detalių valiklis. Reguliarus metalinių detalių valymas su sodos tirpalu padės apsisaugoti nuo rūdžių. Soda ypač gerai nuvalo chromuotas vonios kambario interjero ir jo įrangos detales. 

Skaityti
kaip naikinti skalbimo masinos pelese
10.11.2020
Kaip išnaikinti pelėsį, esantį skalbimo mašinoje?

Tinkama skalbimo mašinos priežiūra leis išvengti sudėtingesnių ir nemalonesnių šalutinių efektų, tokių kaip pelėsis arba aiškiai jaučiamas blogas kvapas, sklindantis vos pravėrus prietaiso duris. Kaip kovoti su pastaraja problema jau aptarėme praėjusiame mokomajame įraše “Priemonės ir būdai panaikinti blogą kvapą, sklindantį iš skalbimo mašinos”.

Jeigu pastebėjote, kad jūsų skalbimo mašinoje apsigyveno pelėsis, jį pašalinsite naudodami vandenilio peroksidą. Ši cheminė medžiaga veikia antibakteriškai bei naikina kalkių nuosėdas. Į tuščią skalbyklę supilkite 1 l vandenilio peroksido (naudokite 3 % tirpalą) ir skalbkite 90-ies laipsnių temperatūroje. Šis būdas yra ženkliai saugesnis nei naudojant baliklius, turinčius sudėtyje chloro, kuris gali palikti toksinių medžiagų pėdsakus.

Atkreipsime dėmesį, kad sodos ir acto mišinys ypač efektyvus šalinant nešvarumus ir kalkes, tačiau actas neutralizuoja sodos savybę naikinti nemalonius kvapus. Todėl šiuo atveju maistinę sodą reikėtų naudoti be jokių papildomų sudėtinių medžiagų. Dvi stiklines maistinės sodos ištirpinkite šiltame vandenyje ir leiskite tirpalui apie pusvalandį pastovėti. Praėjus nurodytam laikui, supilkite mišinį į tuščią skalbyklę ir nustatykite skalbimo programą. Jai pasibaigus, palikite skalbimo mašinos dureles atviras ir leiskite orui laisvai cirkuliuoti.

Kaip prižiūrėti skalbimo mašiną, kad po kurio laiko pelėsis vėl nesugrįžtų?

 • Tikriausiai pastebėjote, kad guminėje durelių dalyje, saugančioje nuo vandens patekimo į išorę, po kiekvieno skalbimo būna susikaupęs vanduo? Tai yra ideali terpė vykti nepageidaujamiems cheminiams procesams, todėl visuomet – išėmę ir padžiovę ar į džiovyklę perkėlę skalbinius – šią vietą nusausinkite. Labai tikėtina, kad pelėsis čia iš naujo neapsigyvens. 
 • Taip pat visuomet, po kiekvieno skalbimo, stenkitės palikti skalbyklės dureles praviras. 
 • Nelaikykite skalbimo mašinos viduje drėgnų skalbinių. 
 • Bent kartą per mėnesį patariame atlikti skalbimą su programa, kurios temperatūra siekia 80–90 laipsnių ir trunka bent 20-30 minučių. 
 • Žinokite, kad naudojant per daug skalbimo priemonių, jų perteklius kaupiasi skalbimo mašinos viduje. Todėl verta sekti ant skalbimo priemonės ir skalbimo mašinos instrukcijoje pateiktų nurodymų bei rekomendacijų ir naudoti atitinkamus chemikalų kiekius, skirtus pagal skalbinių svorį, tipą ir nešvarumo būklę. 

Soda™ galite įsigyti visose šalies „Maxima“, „Norfos“, „IKI“, „Rimi“, „Promo“, „Čia“ tinklų parduotuvėse, taip pat Kaune veikiančiose „Šilo“ parduotuvėse, prekybos miestelyje „Urmas“ bei el. parduotuvėse kornita.lt ir amritaplanet.lt.

Skaityti
10.11.2020
Priemonės ir būdai panaikinti blogą kvapą, sklindantį iš skalbimo mašinos

Kartu su skalbimo mašina yra naudojamos įvairios cheminės priemonės: skalbikliai, minkštikliai, balikliai, savaime tirpstančios kapsulės, servetėlės skalbiniams ir kt. Į skalbimo mašiną taip pat kartas nuo karto papuola produktai, užtikrinantys jos funkcionalumą. Pagrindinio, kiekvieno skalbimo metu naudojamo komponento – vandens, ir anksčiau išvardintų priemonių dalelės nėra visiškai pašalinamos ir ilgainiui kaupiasi įvairiose skalbimo mašinos vietose. 

Todėl nevalant ir neprižiūrint šio buities prietaiso, jame neabejotinai atsiras blogas kvapas, veistis bakterijos ar net apsigyvens pelėsis. Nors kartais atrodo, kad šios problemos yra tiesiog amžinos ir, kad jų neįmanoma atsikratyti, tačiau kai kurie sprendimai yra tikrai nebrangūs, nesudėtingi, o svarbiausia ekologiški ir atkeliaujantys į namų lentynas iš natūralioje gamtoje aptinkamų resursų. 

Žinoma, reikia nepamiršti, kad kiekvieno metodo stiprybė yra pasikartojamumas ir kantrybė. Vienkartinis  bandymas tikintis efektyvaus rezultato dažniausiai neturės jokių teigiamų pasekmių. Juk vieną kartą išsivalę dantis nesitikime, kad jie liks švarūs visą savaitę?

Skalbimo priemonių likučiai, nuosėdos, drabužių ar juose netyčia paliktų daiktų mikrodalelės, kalkės nuolat palieka savo pėdsakus ir sukuria puikias salygas nepageidaujamiems cheminiams procesams. 

Pagrindinės priemonės kovojant su blogu kvapu, sklindančiu iš skalbimo mašinos: vandenilio peroksidas, actas (citrinų rūgštis) ir maistinė soda

Guminis durelių apvadas. Nuo ko reikėtų pradėti? Pirmiausiai imkitės skalbimo mašinos guminės dalies, juosiančios dureles. Išvalykite ją naudodami kempinėlę, išmirkytą vandenilio perokside arba baltajame acte. Įsisenėję procesai dažniausiai būna gerokai prikibę prie paviršių, todėl nepagailėkite naudojamos priemonės ir leiskite nešvarumams išmirkti. Praėjus valandėlei, juos bus kurkas lengviau nuvalyti. Jei nuvalius vis dar matote našvarumų liekanų, nušveiskite jas šiurkštesniu daiktu, tarkime, nebenaudojamu dantų šepetėliu. 

Skalbimo mašinos vidus. Pagrindinei skambimo mašinos daliai – skalbinių būgnui – taip pat reikalingas profilaktinis valymas. Į skalbimo priemonių stalčių įpilkite 1 l baltojo acto ir pusę puodelio maistinės sodos. Tai natūralios, nekensmingos ir todėl saugios priemonės, dėl kurių šalutinio poveikio neturėtumėte nerimauti. Tiek actas tiek soda efektyviai valo kalkes. Į skambimo mašiną nereikia dėti jokių skalbinių. Pasirinkite programą, kurioje naudojama aukščiausia temperatūra ir ilgiausios trukmės skalbimo procesas. Mašinai baigus skalbti, įjunkite ją pakartotinai skalbti, pasirinkdami karštesnio vandens programą ir nenaudodami jokių valymo priemonių. Pasibaigus skalbimo procesui, dureles palikite atviras ir leiskite ertmei išdžiūti.

Skalbimo mašinos išorė. Skalbimo mašinos išorę taip pat nuvalykite actu suvilgyta šluoste ar kempinėle. Vietoje acto galite naudoti panašiomis savybėmis pasižyminčią citrinų rūgštį. 

Skaityti
29.10.2020
Maistinė soda – kosuliui, bronchitui ir kitoms kvėpavimo takų ligoms gydyti

Maistinės sodos pagrindinė savybė yra gebėjimas neutralizuoti rūgštis. Žmogui naudojant sodos tirpalus, išlaikoma normali organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyra bei padidinamas organizmo šarminis rezervas. Vartojant sodą, ląstelės atkuria ir normalizuoja biocheminius procesus, pagerėja deguonies įsisavinimas audiniuose. Dėl to žmogus ima geriau jaustis, didėja jo psichinis ir fizinis pajėgumas.  

Kalbant apie konkrečias ligas, maistinė soda lengvina inkstų darbą, neleidžia kauptis akmenims, gerina žarnyno darbą, tirpdo sąnariams ir stuburui kenksmingas nuosėdas ir net padeda gydyti įvairias priklausomybės ligas. 

Tuo tarpu udenį ir žiemą Soda™ lengvina ir gydo įvairias kvėpavimo takų ligas. Štai keletas paprastų ir nesudėtingų priemonių, kurias labai greitai pasiruošite namų sąlygomis, jeigu jums ėmė skaudėti gerklę, kankina kosulys ar susirgote bronchitu. 

 • Sergant angina ar esant stipriam kosuliui, gerklė turėtų būti skalaujama 1-2 % sodos tirpalu. Jis sumažins uždegiminio proceso požymius bei gleivinės paburkimą. 
 • Jei tampa sunku atsikosėti, savijautą palengvinsite kvėpuodami sodos garais. Tirpalui paruošti reikės pusės arbatinio šaukštelio sodos, ¼ arb. šaukštelio druskos ir 100 ml vandens. Druską ir sodą ištirpinkite verdančiame vandenyje ir, galvą iš viršaus pridengę rankšluosčiu, pakvėpuokite kylančiais garais. 
 • Gerklės skalavimui taip pat ruošiamas panašus tirpalas kaip ir kvėpuojant sodos garais. Druską ir maistinę sodą ištirpinkite šiltame vandenyje. Toks tirpalas slopina uždegimą, pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Šis gydymosi būdas nerekomenduojamas sergant gastritu ar esant sumažėjusiam skrandžio rūgštingumui.
 • Dar vienas receptas gali puikiai pagelbėti kosint ar sergant bronchitu. Jam reikės 1 šaukšto sviesto, 1 šaukšto medaus ir pusės šaukštelio maistinės sodos. Viską išmaišykite ir ištirpinkite stiklinėje šilto pieno. Šis gėrimas palengvins ligos simptomus, padės sveikti ir įveikti kosulį. Jis tinkamas vartoti tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Suaugusiems patariama gerti po pusę puodelio 3 kartus dienoje, o vaikams vieno karto kiekis turėtų neviršyti 50 ml.

Prieš naudojant BiosodaTM maistinę sodą gydymui, būtina pasitarti su Jūsų šeimos gydytoju ar gydytoju specialistu.

Skaityti