22.10.2020

Burnos pienligės profilaktika ir gydymas naudojant maistinę sodą

Burnos pienligę arba kandidamikozę sukelia candida rūšies grybelis candida albicans. Mažas candida grybelių kiekis nuolatos gyvena tiek žmogaus organizme tiek burnoje, tačiau paprastai jie neturi jokio kenksmingo poveikio. Pavojus atsiranda tuomet, kai šių grybelių dauginimąsis tampa nekontroliuojamu. Tuomet atsiranda burnos ertmės infekcijos.  

Burnos pienligės simptomai

Burnos kandidamikozė gali turėti įvairius simptomus. Dažniausiai pasitaikantis skiriamasis bruožas – baltos apnašos ant liežuvio ar kitoje gleivinės vietoje. Pažeistos vietos gali būti paraudusios, patinusios ir skausmingos. Kiti būdingi požymiai – lūpų kampučių sutrūkinėjimas, skonio praradimas ar nemalonaus skonio jautimas burnoje, burnos ir gerklės paraudimas, skausmingumas, deginimo pojūtis, rečiau pasitaiko, kad ligoniui skauda ryjant maistą ar geriant.

Burnos pienligės priežastys

Burnos kandidamikozę gali sukelti įvairios priežastys. Dažniausiai ją lemia kitos ligos, kurių gydymas silpnina ar daro kitą neigiamą įtaką organizmo imunitetui. Tarkime, ŽIV (AIDS) naikina žmogaus imuninės sistemos ląsteles, todėl organizmas tampa neatsparus įvairioms infekcijoms, kurias įprastomis sąlygomis lengvai įveiktų. Ilgas antibiotikų vartojimas, chemoterapija, radioterapija bei kiti agresyvūs gydymo metodai taip pat ženkliai sumažina žmogaus imuninės sistemos atsparumą. Tarp kitų priežasčių galima paminėti rūkymą, nekokybiškai pritaikytų protezų nešiojimas, nuolatinis inhaliatoriaus astmai gydyti naudojimas ir kt.

Burnos pienligės profilaktika 

Štai keletas greičiausių ir efektyviausių būdų išvengti burnos kandidamikozės:  

  • Maistinė soda yra pati paprasčiausia ir natūraliausia priemonė burnos pienligės profilaktikai ir gydymui. Esant lengvai ligos formai, reikia pasigaminti 5% sodos tirpalą: vieną šaukštą Soda™ įberkite ir ištirpinkite stiklinėje virinto vandens. Suvilgę jame vatos tamponėlį, švelniai ištepkite burnos ertmę. 
  • Dažna ir reguliari burnos priežiūra taip pat padės sumažinti burnos pienligės tikimybę. Dantis valytis šepetėliu su dantų pasta reikėtų mažiausiai du kartus per dieną, taip pat naudoti tarpdančių siūlą ar tarpdančių šepetėlį, padedančius išvalyti sunkiai prieinamas vietas.
  • Reguliari patikra pas dantų gydytoją padės anksti diagnozuoti problemą iki situacijos paūmėjimo. Tai lygiai tiek pat svarbu ir tiems, kurie nešioja dantų protezus ar neturi savų dantų.
  • Burnos skalavimas vandeniu pavalgius arba panaudojus inhaliatorių astmai gydyti.
  • Atsisakymas rūkyti yra taip pat svarbus faktorius. Tai nėra lengvas žingsnis ir dažniausiai sprendžiamas kartu su profesionalų pagalba.
  • Savalaikis lėtinių sveikatos sutrikimų gydymas ir nuolatinis sveikatos būsenos tikrinimas taip pat padės išvengti burnos pienligės atsiradimo.

Dalintis: