10.11.2020

Kaip išnaikinti pelėsį, esantį skalbimo mašinoje?

Tinkama skalbimo mašinos priežiūra leis išvengti sudėtingesnių ir nemalonesnių šalutinių efektų, tokių kaip pelėsis arba aiškiai jaučiamas blogas kvapas, sklindantis vos pravėrus prietaiso duris. Kaip kovoti su pastaraja problema jau aptarėme praėjusiame mokomajame įraše “Priemonės ir būdai panaikinti blogą kvapą, sklindantį iš skalbimo mašinos”.

Jeigu pastebėjote, kad jūsų skalbimo mašinoje apsigyveno pelėsis, jį pašalinsite naudodami vandenilio peroksidą. Ši cheminė medžiaga veikia antibakteriškai bei naikina kalkių nuosėdas. Į tuščią skalbyklę supilkite 1 l vandenilio peroksido (naudokite 3 % tirpalą) ir skalbkite 90-ies laipsnių temperatūroje. Šis būdas yra ženkliai saugesnis nei naudojant baliklius, turinčius sudėtyje chloro, kuris gali palikti toksinių medžiagų pėdsakus.

Atkreipsime dėmesį, kad sodos ir acto mišinys ypač efektyvus šalinant nešvarumus ir kalkes, tačiau actas neutralizuoja sodos savybę naikinti nemalonius kvapus. Todėl šiuo atveju maistinę sodą reikėtų naudoti be jokių papildomų sudėtinių medžiagų. Dvi stiklines maistinės sodos ištirpinkite šiltame vandenyje ir leiskite tirpalui apie pusvalandį pastovėti. Praėjus nurodytam laikui, supilkite mišinį į tuščią skalbyklę ir nustatykite skalbimo programą. Jai pasibaigus, palikite skalbimo mašinos dureles atviras ir leiskite orui laisvai cirkuliuoti.

Kaip prižiūrėti skalbimo mašiną, kad po kurio laiko pelėsis vėl nesugrįžtų?

  • Tikriausiai pastebėjote, kad guminėje durelių dalyje, saugančioje nuo vandens patekimo į išorę, po kiekvieno skalbimo būna susikaupęs vanduo? Tai yra ideali terpė vykti nepageidaujamiems cheminiams procesams, todėl visuomet – išėmę ir padžiovę ar į džiovyklę perkėlę skalbinius – šią vietą nusausinkite. Labai tikėtina, kad pelėsis čia iš naujo neapsigyvens. 
  • Taip pat visuomet, po kiekvieno skalbimo, stenkitės palikti skalbyklės dureles praviras. 
  • Nelaikykite skalbimo mašinos viduje drėgnų skalbinių. 
  • Bent kartą per mėnesį patariame atlikti skalbimą su programa, kurios temperatūra siekia 80–90 laipsnių ir trunka bent 20-30 minučių. 
  • Žinokite, kad naudojant per daug skalbimo priemonių, jų perteklius kaupiasi skalbimo mašinos viduje. Todėl verta sekti ant skalbimo priemonės ir skalbimo mašinos instrukcijoje pateiktų nurodymų bei rekomendacijų ir naudoti atitinkamus chemikalų kiekius, skirtus pagal skalbinių svorį, tipą ir nešvarumo būklę. 

Soda™ galite įsigyti visose šalies „Maxima“, „Norfos“, „IKI“, „Rimi“, „Promo“, „Čia“ tinklų parduotuvėse, taip pat Kaune veikiančiose „Šilo“ parduotuvėse, prekybos miestelyje „Urmas“ bei el. parduotuvėse kornita.lt ir amritaplanet.lt.

Dalintis: