26.11.2020

Maistinė soda – pagalbininkas vonios kambaryje (I dalis)

Kiekvienas žmogaus ir mokslo kuriamas sprendimas visuomet turi išankstinį siekį būti universalus ir plačiai pritaikomas. Ir iš tiesų, daugelyje sričių norėtųsi turėti visapusiškas priemones ir galimybes, leidžiančias sutaupyti daug brangaus laiko ir lėšų.

Užtenka pagalvoti, kiek skirtingų cheminių priemonių turime įsigyję švarai ir priežiūrai namų buityje. Galime tik įsivaizduoti, kiek palengvėtų namų šeimininkės ir šeimininko kasdienybė, jeigu būtų išrasta viena, bet daugiafunkcinėmis savybėmis pasižymintis produktas.  O jei ši priemonė greta savo universalumo dar būtų nekensminga sveikatai, natūrali ir nebrangi?

Būtent maistinė soda yra nepelnytai primiršta, nors atitinkanti visus ką tik paminėtus kriterijus, medžiaga. Jos efektyvumu galima įsitikinti naudojant pagal įvairią paskirtį tiek kieme, sode, tiek namų viduje. Be to, natrio hirdokarbonatas yra natūraliai gamtoje aptinkamas išteklius, todėl yra nepavojingas aplinkai. Šį kartą apie maistinės sodos universalumą papasakosime aptardami jos pritaikymo galimybių įvairovę vonios kambaryje. Štai sąrašas paprastų ir nesudėtingų praktinių patarimų, kuriuos visai netrukus galėsite išbandyti patys ir įsitikinti jų efektyvumu.

  1. Kanalizacijos vamzdžių valiklis. Į nutekamąjį vamzdį suberkite pusę puodelio sodos, po to įpilkite puodelį acto. Užvirinkite pilną arbatinuką vandens ir jo visą turinį supilkite į nutekamąjį vamzdį.
  2. Kanalizacijos vamzdžių kvapo naikintojas. Soda padės sumažinti ar panaikinti nemalonų kvapą, sklindantį iš kanalizacijos vamzdžių. Kartą per savaitę įpilkite stiklinę sodos į kriauklės nutekamąją angą. 
  3. Natūralus ir ekologiškas vonios ploviklis. Ši priemonė įveiks ir padės nuvalyti visus vonios paviršius. Kaip ją pasigaminti? Jums reikės 2/3 puodelio sodos, 1/2 puodelio skysto muilo, 1/2 puodelio vandens, 2-iejų arbatinių šaukštelių acto ir švaraus pusės litro buteliuko su purkštuvu ir uždaromu dangteliu. Didesniame ir patogiame inde sumaišykite sodą ir skystą muilą. Atskieskite šią masę vandeniu ir  supilkite actą. Gautą skystį išplakite šakute, kad jis būtų vientisas, ir supilkite į paruoštą purkštuvą. Prieš naudodami gerai išplakite ir purkškite ant paviršių, kuriuos norite nuvalyti. Šiuos paviršius pašveiskite kempinėle ir nuskalaukite vandeniu. 
  4. Drabužių skalbiklio poveikio stiprintojas.  Įbėrus pusę puodelio sodos į įprastą kiekį skysto drabužių skalbiklio, balti skalbiniai taps dar baltesni, o spalvoti – ryškesni. Soda suminkština vandenį, todėl skalbiklio reikės mažiau. Įbėrę pusę puodelio sodos į skalbyklę su įkrova iš viršaus (į skalbyklę su įkrova iš šono – ketvirtadalį puodelio) tuo pačiu sustiprinsite ir baliklio poveikį. Taigi, jo taip pat reikės mažiau.
  5. Metalinių detalių valiklis. Reguliarus metalinių detalių valymas su sodos tirpalu padės apsisaugoti nuo rūdžių. Soda ypač gerai nuvalo chromuotas vonios kambario interjero ir jo įrangos detales. 

Dalintis: