10.11.2020

Priemonės ir būdai panaikinti blogą kvapą, sklindantį iš skalbimo mašinos

Kartu su skalbimo mašina yra naudojamos įvairios cheminės priemonės: skalbikliai, minkštikliai, balikliai, savaime tirpstančios kapsulės, servetėlės skalbiniams ir kt. Į skalbimo mašiną taip pat kartas nuo karto papuola produktai, užtikrinantys jos funkcionalumą. Pagrindinio, kiekvieno skalbimo metu naudojamo komponento – vandens, ir anksčiau išvardintų priemonių dalelės nėra visiškai pašalinamos ir ilgainiui kaupiasi įvairiose skalbimo mašinos vietose. 

Todėl nevalant ir neprižiūrint šio buities prietaiso, jame neabejotinai atsiras blogas kvapas, veistis bakterijos ar net apsigyvens pelėsis. Nors kartais atrodo, kad šios problemos yra tiesiog amžinos ir, kad jų neįmanoma atsikratyti, tačiau kai kurie sprendimai yra tikrai nebrangūs, nesudėtingi, o svarbiausia ekologiški ir atkeliaujantys į namų lentynas iš natūralioje gamtoje aptinkamų resursų. 

Žinoma, reikia nepamiršti, kad kiekvieno metodo stiprybė yra pasikartojamumas ir kantrybė. Vienkartinis  bandymas tikintis efektyvaus rezultato dažniausiai neturės jokių teigiamų pasekmių. Juk vieną kartą išsivalę dantis nesitikime, kad jie liks švarūs visą savaitę?

Skalbimo priemonių likučiai, nuosėdos, drabužių ar juose netyčia paliktų daiktų mikrodalelės, kalkės nuolat palieka savo pėdsakus ir sukuria puikias salygas nepageidaujamiems cheminiams procesams. 

Pagrindinės priemonės kovojant su blogu kvapu, sklindančiu iš skalbimo mašinos: vandenilio peroksidas, actas (citrinų rūgštis) ir maistinė soda

Guminis durelių apvadas. Nuo ko reikėtų pradėti? Pirmiausiai imkitės skalbimo mašinos guminės dalies, juosiančios dureles. Išvalykite ją naudodami kempinėlę, išmirkytą vandenilio perokside arba baltajame acte. Įsisenėję procesai dažniausiai būna gerokai prikibę prie paviršių, todėl nepagailėkite naudojamos priemonės ir leiskite nešvarumams išmirkti. Praėjus valandėlei, juos bus kurkas lengviau nuvalyti. Jei nuvalius vis dar matote našvarumų liekanų, nušveiskite jas šiurkštesniu daiktu, tarkime, nebenaudojamu dantų šepetėliu. 

Skalbimo mašinos vidus. Pagrindinei skambimo mašinos daliai – skalbinių būgnui – taip pat reikalingas profilaktinis valymas. Į skalbimo priemonių stalčių įpilkite 1 l baltojo acto ir pusę puodelio maistinės sodos. Tai natūralios, nekensmingos ir todėl saugios priemonės, dėl kurių šalutinio poveikio neturėtumėte nerimauti. Tiek actas tiek soda efektyviai valo kalkes. Į skambimo mašiną nereikia dėti jokių skalbinių. Pasirinkite programą, kurioje naudojama aukščiausia temperatūra ir ilgiausios trukmės skalbimo procesas. Mašinai baigus skalbti, įjunkite ją pakartotinai skalbti, pasirinkdami karštesnio vandens programą ir nenaudodami jokių valymo priemonių. Pasibaigus skalbimo procesui, dureles palikite atviras ir leiskite ertmei išdžiūti.

Skalbimo mašinos išorė. Skalbimo mašinos išorę taip pat nuvalykite actu suvilgyta šluoste ar kempinėle. Vietoje acto galite naudoti panašiomis savybėmis pasižyminčią citrinų rūgštį. 

Dalintis: